פורץ מנעולים - האם כל מנעולן הוא גם פורץ מנעולים?

פורץ מנעולים - האם כל מנעולן הוא גם פורץ מנעולים?


גם פורץ מנעולים וגם מנעולן עוסקים בתחום המנעולים, אך זהו כנראה המכנה המשותף היחיד בניהם. לכל אחד מהם נדרשת הסמכה אחרת וכל אחד עוסק בתחום אחר בעולם המנעולנות. פורץ מנעולים עוסק בפריצת מנעולים של הבית ושל הרכב ואילו המנעולן מבצע תיקוני מנעולים, החלפת מנעולים, שכפול ושחזור מפתחות , שדרוג רמת האבטחה והביטחון ועוד.
 
 
פורץ מנעולים, מנעולן – על השווה ועל השונה
 
פורץ מנעולים הוא בעל המקצוע שאותו תזמינו כאשר תיתקעו מחוץ לדלת הבית או המכונית בלי אפשרות לפתוח את הדלת. פורץ מנעולים מוסמך הוא בעל מקצוע שקיבל הרשאה חוקית לעסוק בפריצת מנעולים שונים לצורך הצלה או הגנה במצבי חירום. פורץ מנעולים צריך להיות זמין עשרים וארבע שעות ולהגיע במהירות האפשרית לכל מקום שאליו הוא ייקרא גם אם הקריאה תהיה בשעות מאוחרות של הלילה, בסופי שבוע או בכל שעה לא שגרתית אחרת.
 
המנעולן הוא בעל המקצוע שעבר הכשרה רחבה בתחום המנעולנות. הוא יודע להתקין סוגים שונים של מנעולים, הוא מומחה בשכפול ובשחזור מפתחות, הוא יוכל להתקין צילינדר בדלת הבית שלכם, להתקין כספת, מנעול לרכב ועוד.
 
לעתים המנעולן משמש גם כפורץ מנעולים, יש לו את הידע איך לפרוץ מנעול, אך לא תמיד יש לו את הניסיון. במקרים רבים המנעולן יפרוץ את הדלת תוך שבירת המנעול התקוע. פורץ מנעולים לעומתו מכיר את כל הדרכים, את כל השיטות והוא מצויד בכלי עבודה מיוחדים כדי לפרוץ את המנעול בלי לגרום למנגנון הנעילה או לדלת נזקים.
 
פורץ מנעולים הוא מנעולן שעבר קורס הכשרה מיוחד בפריצת מנעולים. בקורס הוא למד שיטות פריצה מגוונות כמו פריצה באמצעות חוט תיל או בעזרת כל כלי עבודה אחר המסוגל להזיז את הפינים שבמשקוף הדלת. פורצי המנעולים מצוידים בציוד מיוחד ובמסגרת הקורס הם למדו איך להשתמש בו. כאשר הם פורצים רכבים הם ידעו לעשות זאת בלי לפגוע  במערכת האזעקה העלולה לנטרל את מערכת ההגנה של הרכב.
 
פורץ מנעולים מקצועי חייב לענות על התנאים הבאים:
 
  • יש לו הסמכה מקצועית המתירה לו לפרוץ מנעולים. יש חברות ידועות, כמו למשל פלדלת, אשר מעבירות מנעולנים קורסים מיוחדים בפריצת דלתות פלדלת המעניקים להם תעודה הסמכה מטעמם.
 
  • פורץ מנעולים צריך להיות איש אמין וישר הנושא תעודת יושר והרשאה מטעם משטרת ישראל המתירה לו לעסוק בפריצת מנעולים.
 
  • פורץ מנעולים חייב להכיר את כל סוגי המנגנונים של המנעולים ולהתעדכן כל הזמן בחידושי הטכנולוגיה בתחום המנעולנות.
 
 חשוב לזכור כי לא כל מנעולן הוא גם פורץ מנעולים. לכן, בפעם הבאה שאתם מזמינים מנעולן במטרה לפרוץ מנעול, חשוב לברר מהי השכלתו של המנעולן, האם הוא רשאי לפרוץ מנעולים ומהו הניסיון שלו בתחום.יובי - קידום אתרים
דף הבית טלפוןפייסבוק