דלתות פנים | מכירת דלתות פנים | התקנת דלתות פנים

דלתות פנים

החשיבות הפונקציונאלית והעיצובית של דלתות פנים


דלתות פניםדלת פניםדלתות פנים מעוצבותדלתות פנים
 

בימנו, אנשים רבים מתייחסים לדלתות הפנים בתוך בית המגורים, המקשרות בין החדרים והחללים השונים בבית, כלא יותר מריהוט פנימי ושולי, כאשר תפקידן היחיד לכאורה מסתכם בחשיבותן הפונקציונאלית, ובהענקת אפשרות למעבר חופשי וקל בין חדרי הבית. עם זאת, בפועל חשיבותן של דלתות פנים במסגרת הביתית אינה מסתכמת רק בשאלת הפונקציונאליות, שכן לדלתות אלו יש תפקיד מרכזי בתחום העיצוב של הבית. חשוב לזכור בהקשר זה, כי בזכות תפקידן החשוב בחיי היום יום של הבית מחד, והנראות הגבוהה שלהן מבחינת דיירי הבית ואורחיו מאידך, דלתות פנים הן ללא ספק חלק חשוב ביותר במראה הכללי של כל בית, ויש להן השפעה ניכרת על אופיו העיצובי הכולל של הבית. 

אנו בקובי מנעולים נותנים שירותים נוספים לדלתות כגון:
התקנת דלתות - שירותי התקנת דלתות בצורה מקצועית בפריסה ארצית.
דלתות מעוצבות - עשרות סוגים ודגמים שונים של דלתות כניסה מעוצבות לבית ולעסק.

סוגים שונים של דלתות פנים

באופן כללי, קיימים בשוק סוגים רבים של דלתות פנים לבחירה, כאשר במרבית המקרים דלתות הפנים בנויות באחת מהצורות הבאות:
  • עץ מלא
  • עץ מלאכותי
  • עץ מהונדס
  • חומר חסין אש
  • דלת כיס
  • אקורדיון
מטבע הדברים, הבחירה בכל אחת מדלתות אלו מעניקה יתרונות מסוימים הייחודיים לה. לדוגמא, דלתות מעץ מלא הן בחירה מצוינת על מנת למנוע זליגת רעש וצלילים מחדר אחד למשנהו, וזאת הודות ליכולתן לספוג את מרבית הרעשים בסביבת הבית. 
ולדוגמא נוספת, במקרה של שריפה הפורצת בבית, דלתות אש מעניקות הגנה ראשונית לדיירי הבית, הגנה אשר במקרים רבים עשויה להציל חיים. מסיבה זו, דלתות חסינות אש יכולות להיות מצוינות בתור דלתות חדרי המגורים והשינה בבית. 
ולדוגמא אחרונה, דלתות כיס, אשר מטבע הדברים אינן תופסות מקום בפתח החדר, כי אם מחליקות לתוך הקיר וממנו, הן הבחירה הטובה ביותר עבור חדרים אשר שטחם קטן, ומונעות בזבוז של שטח נוסף ויקר ערך מהחדר. 

דלת פניםדלתות פניםדלתות פניםדלתות פנים
 
 

על מה חשוב להקפיד בעת בחירה בדלתות פנים לבית
 

יש לציין בהקשר זה, כי המגוון הרחב שקיים בתחום דלתות פנים עשוי לבלבל את הקונה הלא מנוסה, כך שכדאי להקפיד על שני גורמי מפתח בבואכם לבחור בדלתות פנים לבית. 
הדבר הראשון שעל הקונה להחליט, עוד לפני שהוא ניגש למלאכת בחירת הדלתות, הוא השאלה מהי מגבלת התקציב שלו, וכמה כסף הוא מוכן להשקיע בקניית והתקנת דלתות הפנים כולן. מטבע הדברים, תכנון תקציבי שגוי עלול להביא למצב בו הלקוח רכש אך חלק מהדלתות, וזאת לפני שגילה כי מאגר המזומנים בידו יבש. במצב זה, הלקוח למעשה מבצע רק חצי עבודה, מה שיפגע במידה ניכרת באחידות העיצוב הביתי, וזאת במידה ועלויות ההתקנה אף הן נכללו במסגרת התקציב הראשוני. מסיבה זו, חשוב להגדיר את התקציב האפשרי מראש, ולהימנע מכל סטייה מהתקציב שהוחלט, ולא משנה עד כמה דלת זו או אחרת "קורצת לעין".
הגורם המרכזי השני בשאלה באיזו דלת פנים לבחור, הוא שאלת ההתאמה למבנה הבית, ובדגש על מבנה הדלת וגודלה, וכן באשר לעיצובה האומנותי. בעוד שברור כי בחירה בדלתות פנים אשר אינן מתאימות למבנהו של הבית, מהווה למעשה בזבוז כסף לחינם, גם בחירה בדלת אשר שונה לחלוטין מבחינה עיצובית ממראהו הכללי של הבית, אף שעשויה להיראות יפה על הקטלוג, במבחן התוצאה לא תצליח להשתלב במראהו הכללי של הבית, ואף תגרום ללא מעט "הרמות גבה" מצד האורחים. לעומת זאת, בחירה בדלת אשר עיצובה מתכתב ישירות עם עיצובו של שאר הבית תביא לשדרוג מראהו הפנימי של הבית במידה ניכרת, ונוסף למחמאות מטעם אורחי הבית – יכולה להוביל אף להעלאת שוויו הכולל של הבית.
 


יובי - קידום אתרים
דף הבית טלפוןפייסבוק