דלת כניסה בטוחה - קובי מנעולים

דלת כניסה בטוחה

דלת הכניסה לבית מהווה מחסום פיזי ברור בין פנים וחוץ הבית ועל כן שומרת על ה- "מבצר" החשוב לנו מכל. כאשר מדובר בדלת בטוחה ואיכותית, הסיכוי לפריצה יורד פלאים אך במידה והיא לא, הגנבים והפורצים מזהים זאת מיד ואינם מהססים לבצע את הפריצה דרך אלמנט זה בבית, אשר נחשב לעקב האכילס שלו מבחינת גישה לא רצויה. בכל 10 דקות נפרצת דלת כניסה לבית או למשרד בישראל. להלן מספר טיפים לבחירת דלת איכותית אשר תעזור לכם לא להיכנס לסטטיסטיקה כאובה זו.
 

תקן 5044

התקן הישראלי (5044) קובע מספר קריטריונים אשר עמידה בהם הופכת את דלת הכניסה לאיכותית דיו על מנת לקבל את התו הנכסף. דלתות כניסה אשר עומדות בתקן זה עוברות לא מעט מבחנים ומבדקים כגון מבחני שחיקה, חוזק ובידוד אקוסטי וכמו כן, גם את מבחן הפריצה הידוע.

ככל שהדלת איכותית יותר, כך ייקח הרבה יותר זמן לפרוץ אותה כמו גם שהכלים אשר ידרשו לכך צריכים להיות יותר מקצועיים והדרך לפריצה יותר אגרסיבית. כך למשל דלתות אשר נפרצות בדחיפה בלבד זוכות בכוכב אחד וזאת לעומת דלתות אשר זכו לקבלת 4 כוכבים, אשר נפרצות ב- 4 דקות (בפועל גנבים אינם מנסים לפרוץ דלתות כאלו בשל הקושי והרעש כתוצאה מכך) תוך שימוש בלום מתכת ארוך ביותר וכלים מקצועיים.
 

בריחים

נקודת תורפה ידועה של כל דלת כניסה היא נקודת החיבור של הבריחים למשקופים. דלתות כניסה איכותיות ובטוחות הן כאלו אשר כוללות מספר רב של בריחים אשר נחלקים לבריחי הנעילה והבריחים העליונים והתחתונים.

דלתות איכותיות ובטוחות יכללו בריחים בעובי של לפחות 9 מ"מ על מנת לעמוד בתקן כאשר ישנם דגמים משופרים עבים יותר. עומק החדירה לתוך המשקוף אף הוא מהווה חלק מקריטריון האיכות. שילוב של עומק (25 מ"מ נחשב לאיכותי ביותר) עם עובי התקן ומעלה מקשה מאוד על הפריצה. כמובן שיש לוודא כי בריחי הנעילה נכנסים לכיסים נפרדים במשקוף.
 

משקופים וצירים

השיטה הידועה לפריצת דלת כניסה היא שימוש בכוח לתקיעת לום ברזל בין הדלת למשקוף וע"י כך לכופף ולשבור את הצירים עד לקריסת הדלת. דלתות ברמת בטיחות גבוהה הן כאלו אשר אינן מאפשרות יצירת מרווח בין הגוף שלהן למשקוף, יתרון אשר אף נחשב לאסתטי ביותר. מלבד למבנה הדלת ישנה חשיבות עליונה גם לאיכות הביצוע של התקנת המשקופים, במיוחד כאשר מדובר בדלתות עץ או מתכת כבדות. ישנה אפשרות לרכוש גם דלת כניסה עם צירים נסתרים על מנת להקשות על פריצתם. בכל המקרים על הצירים לעמוד במשקלים של עשרות קילוגרמים.
 
בנוסף, חשוב מאוד לרכוש דלת כניסה בעלת עובי כנף של לפחות 5 ס"מ, מנעול ראשי עם 4 בריחים הנכנסים לכיסים נפרדים, אמצעי נעילה איכותי עם מנגנון הרס עצמי לצילינדר ודיסקית הגנה למניעת הקדיחה בו וחדירה קלה יחסית דרך הדלת.


יובי - קידום אתרים
דף הבית טלפוןפייסבוק